Luksusowe samochody – cechy

Nietrudno ocenić pojazd, czy należy do grupy ekskluzywnych czy standardowych. Luksusowe auto wyróżnia się pięknie wyprofilowaną karoserią, idealnie dobraną tapicerką, zadbanymi i najwyższej jakości oponami oraz felgami. Każdy najdrobniejszy szczegół, detal jest dopracowany i przemyślany. Wszystkie elementy to szczyt myśli technologicznej. Wnętrze luksusowego samochodu to szczyt ergonomii.

Luksusowe samochodyWygoda, bezpieczeństwo oraz estetyka to podstawy charakteryzujące luksusowe marki samochodów. Luksusowe auta mają za zadanie cieszyć swoich właścicieli. Dawać przyjemność z jazdy i użytkowania. Posiadaczy luksusowych samochodów wyróżnia to, że nie idą na kompromisy i nie łapią się za łatwe rozwiązania. To osoby spełnione w świecie biznesu. Dla nich estetyka i wygląd auta są równie ważne jak bezpieczeństwo. Nawet jeżeli użytkują luksusowe samochody sportowe to dbają o ich wnętrze i użytkują „z głową”.

Luksusowe auta – jak dbać o karoserię?

Każdy, kto porusza się po drogach pojazdami ekskluzywnymi, wie jak łatwo uszkodzić piękną karoserię. Kamień z pobocza, gradobicie, czy wgniotka parkingowa, bywają częstym zaskoczeniem. Czasami pozostawienie auta pod drzewem skutkuje wgnieceniem dachu i maski, gdy przy większym porywie wiatru spadnie kasztan, żołądź lub gałąź.

Jak dbać o karoserię w luksusowym samochodzie? Zapewne najłatwiej oddawać na sezonowe przeglądy i małe naprawy wgnieceń do specjalistycznych warsztatów samochodowych. Można znaleźć coraz więcej salonów „autodetalingu”, a także techników zajmujących się wyciąganiem wgnieceń z wykorzystaniem techniki napraw pdr, czyli tak zwane usuwanie wgnieceń bez naruszania struktury lakieru. Naprawy po gradobiciu czy po upadku innego ciała stałego warto zrobić jak najszybciej po zdarzeniu, by nie dopuścić do większego odkształcenia blachy i do odprysku lakieru.

Luksusowe samochody – uważaj na lakier!

Do codziennej pielęgnacji można stosować specjalistyczne płyny i preparaty do karoserii. Należy myć auta tylko w renomowanych myjniach, by nie uszkodzić lakieru. Trzeba pamiętać, by unikać automatycznych myjni, gdyż szczotki na nich mogą być zbyt ostre dla luksusowego auta.

Należy pamiętać, że najbardziej luksusowe auta mogą mieć nietypowy kolor, a po latach może być ciężko dostać idealnie dobrany zamiennik. Dlatego jak najczęściej należy sprawdzać, czy naprawa karoserii nie może odbyć się z zastosowaniem metody PDR. Wyciąganie wgniotek po gradobiciu, stłuczce na parkingu czy po aktach wandalizmu może być wykonane sprawnie i szybko.Luksusowe samochody - usuwanie wgnieceń

Wypożyczalnia samochodów luksusowych, czyli jak zarobić na luksusowych autach

Jednym z pomysłów na biznes w dobrze rozwijającym się kraju jest wynajem samochodów luksusowych. Kupno ekskluzywnych pojazdów w leasingu zapewni spory dopływ gotówki, jeżeli trafi się na dobrą lokalizację.

Jeżeli posiadasz wypożyczalnię samochodów luksusowych i potrzebujesz stałej współpracy w zakresie dbania o pojazdy, które wynajmujesz, zadzwoń do Kinked Studio. Oferujemy wyciąganie wgnieceń nowoczesnymi metodami, które nie uszkadzają unikatowych powłok lakierniczych. Usuwanie wgnieceń PDR umożliwia zachowanie wyglądu auta w idealnym stanie przez wiele lat. Sprawi to, że nie każda stłuczka będzie musiała kończyć się w tradycyjnym zakładzie blacharskim. Zapraszamy!