Gradobicie: Usuwanie wgnieceń po gradobiciu i naprawa karoserii Zielona Góra, Bolesławiec, Nowa Sól

Naprawy po gradobiciu bez lakierowania.

Z naprawami karoserii po gradobiciu zazwyczaj spotykamy się w okresie letnim. Szybko zmieniająca się pogoda powoduje, że coraz częściej mamy do czynienia z opadami gradu, który znacznie niszczy naszą karoserię. Uszkodzenia spowodowane gradem zależą między innymi od: wielkości gradu, częstotliwości oraz wiatru w trakcie opadów. Opady takie mogą być również przyczyną uszkodzeń szyb, szyberdachów czy też reflektorów w naszych pojazdach.

Co robić, gdy grad uszkodzi nam karoserię?

Najprostszą metodą oczywiście jest naprawa blacharsko-lakiernicze przez rzetelny serwis. Niestety takie naprawy są długotrwałe, a efekty takich prac mogą pozostawiac wiele do życzenia: inny odcień lakieru, słaba odporność na zarysowania, czy też utrata koloru lakieru poprzez działanie promieni słonecznych. Na takie naprawy mamy własny sposób! PDR!.

Naprawa technologią PDR (Paintless Dent Repairs) umożliwia naprawę uszkodzonych elementów karoserii pojazdów bez konieczności ich szpachlowania i lakierowania.

Dlaczego ma to znaczenie?

Naprawa metodą PDR, nie obniża wartości pojazdu, co ma bardzo duże znaczenie w przypadku sprzedaży, gdy potencjalny kupiec zwraca uwagę na najdrobniejsze szczegóły podczas oględzin.

naprawy-po-gradobiciu-szkody-gradowe-kinked-studio
naprawy-po-gradobiciu-kinked-studio

KOSZT NAPRAWY PO GRADOBICIU MOŻE BYĆ NIŻSZY NAWET DO 60% OD TRADYCYJNEJ NAPRAWY

Naprawa wgnieceń po gradobiciu Zielona Góra, Bolesławiec

Nic chyba nie powoduje tak bezsilnej rezygnacji jak gradobicie, które nagle atakuje nasz samochód, a my nie mamy najmniejszych szans na ochronę karoserii przed jego skutkami. O ile zatrzymanie pojazdu dla naszego bezpieczeństwa jest oczywistością, o tyle nikt nie będzie ryzykował w niesprzyjających warunkach ratowania samochodu ryzykując swoim zdrowiem i życiem. Konsekwencje są oczywiste i do niesprzyjających okoliczności pogodowych dochodzi jeszcze smutna refleksja, że czeka nas naprawa wgnieceń. Przez głowę przechodzi nam szpachlowanie i lakierowanie, spadek wartości samochodu, poszukiwanie specjalisty, który może spróbuje zrobić to tak, aby ślady nie były widoczne. Jest jednak szansa na to, że nikt nie będzie podejrzewał naszego samochodu o bliskie spotkania z gradem, a jest to nieinwazyjna i niezwykle skuteczna (przede wszystkim dla zachowania jakości karoserii) metoda usuwania wgnieceń po gradobiciu PDR (Paintless Dent Repair) w Zielonej Górze lub bolesławcu. Technologia, która ma niemal 80 lat przez prawie cały ten czas znana była jedynie pracownikom zakładów produkujących samochody, a teraz zyskuje coraz większą popularność.

Usuwanie wgnieceń po gradobiciu Zielona Góra, Bolesławiec

Bez szpachli? Bez uszczerbku na wartości samochodu? Bez śladu po gradobiciu? Czy to naprawdę możliwe? Jak najbardziej! Metoda PDR pozwala na usuwanie wgnieceń i wgniotek po gradobicu bez ponownego lakierowania karoserii. W dużym skrócie najpopularniejszy z jej wariantów polega na wykorzystaniu właściwości kleju oraz specjalnie przeznaczonych do tej metody narzędzi, które wspólnymi siłami (dosłownie, ponieważ wykorzystuje się w niej m.in. siłę nacisku) wyciągają wgniecenie sprawiając, że karoseria wygląda doskonale. Metodę oczywiście można stosować jedynie wtedy, kiedy w czasie powstawania wgniecenia nie pojawiły się dodatkowe, duże odpryski lakieru. Ważne jest to, aby znaleźć sprawdzonego i doświadczonego w tej metodzie specjalistę, który potrafi precyzyjnie manewrować wszystkimi etapami tego procesu. Bez odpowiedniego szkolenia oraz kwalifikacji stosując tę metodę można zrobić większe szkody, niż samo gradobicie. Jeśli jednak uda nam się znaleźć fachowca, który specjalizuje się w wyciąganiu wgnieceń metodą PDR, będziemy zaskoczeni jakością wykonania takiej usługi i finalnym efektem całego procesu.

Naprawa po gradobiciu Bolesławiec i Zielona Góra

Jeżeli więc mieliśmy do czynienia z tak niespodziewanym i niemile widzianym zdarzeniem, jak gradobicie, które w mniejszym lub większym stopniu uszkodziło naszą karoserię nie martwmy się na zapas. Jeżeli tylko zniszczenia nie są zbyt rozległe i widowiskowe to najprawdopodobniej bez najmniejszego problemu będziemy mogli skorzystać z metody bezlakierowego usuwania wgnieceń. Na jakie koszty powinniśmy się przygotować? Zależy to od takich czynników, jak: miejsca i ilości wgnieceń i typu naszego samochodu. Specjalista w tej dziedzinie może nam również zaproponować inny wariant metody PDR i to również może mieć wpływ na końcową cenę całej usługi. Nie zapominajmy jednak o tym, że koszty naprawy samochodu po gradobiciu to inwestycja w zachowanie wartości samochodu oraz wizualną jakość naszej karoserii. Dzięki tej bezinwazyjnej metodzie możemy mieć pewność, że nikt nie będzie chciał uwierzyć nam w historię o gradobiciu, a znajomi na pewno będą dopytywać co to za magiczny sposób pomógł nam naprawić karoserię w takiej trudnej dla właściciel samochodu sytuacji.

PRACUJEMY NA MARKACH

dentcraft-kinked-studio
ultra-kinked-studio
keco-kinked-studio
proprd-kinked-studio