Gradobicie: Usuwanie wgnieceń po gradobiciu i naprawa karoserii Zielona Góra, Bolesławiec, Nowa Sól

Naprawy po gradobiciu bez lakierowania.

Z naprawami karoserii po gradobiciu zazwyczaj spotykamy się w okresie letnim. Szybko zmieniająca się pogoda powoduje, że coraz częściej mamy do czynienia z opadami gradu, który znacznie niszczy naszą karoserię. Uszkodzenia spowodowane gradem zależą między innymi od: wielkości gradu, częstotliwości oraz wiatru w trakcie opadów. Opady takie mogą być również przyczyną uszkodzeń szyb, szyberdachów czy też reflektorów w naszych pojazdach.

Co robić, gdy grad uszkodzi nam karoserię?

Najprostszą metodą oczywiście jest naprawa blacharsko-lakiernicze przez rzetelny serwis. Niestety samochód po gradobiciu wymaga często długotrwałych napraw, a efekty takich prac mogą pozostawiać wiele do życzenia. Często dostajemy inny odcień lakieru, słabą odporność na zarysowania, czy też utratę koloru lakieru poprzez działanie promieni słonecznych. Na takie naprawy mamy własny sposób! PDR!

Usuwanie wgnieceń technologią PDR (Paintless Dent Repairs) umożliwia naprawę uszkodzonych elementów karoserii pojazdów bez konieczności ich szpachlowania i lakierowania.

Naprawy po gradobiciu – dlaczego ma to znaczenie?

Naprawy po gradobiciu metodą PDR, nie obniża wartości pojazdu, co ma bardzo duże znaczenie w przypadku sprzedaży.  Potencjalny kupiec zawsze zwraca uwagę na najdrobniejsze szczegóły podczas oględzin, a samochód po gradobiciu często wygląda bardzo nieatrakcyjnie. Dzięki naprawie PDR samochód będzie miał karoserię jak nową.

Samochód po gradobiciu
Naprawy po gradobiciu

KOSZT NAPRAWY AUTA PO GRADOBICIU MOŻE BYĆ NIŻSZY NAWET DO 60% OD TRADYCYJNEJ NAPRAWY

Gradobicie – co to jest?

Gradobicie to zjawisko atmosferyczne, które najkrócej można określić jako opad kulek lodu lub lodu ze śniegiem. Grad powstaje, gdy wilgoć z powietrza zetknie się z chmurami burzowymi i silnym wiatrem. Najczęstszą przyczyną występowania gradobicia jest powstawanie chmur gradowych na skutek silnych, pionowych ruchów powietrza.

Gradobicie zdarza się najczęściej w ciepłych miesiącach wiosennych i letnich. Chmury gradowe tworzą się w wysokich partiach „chmur burzowych”. Siła gradobicia zależy od siły wiatru. Prądy wstępujące o sile 30 km/h skutkują zazwyczaj gradem o wielkości około 1 centymetra średnicy (wielkość ziarenka grochu). Największe gradobicia pojawiają się przy największych podmuchach wiatru.

Gradobicie zazwyczaj jest zjawiskiem interesującym, ale również niebezpiecznym. Należy zawsze chronić siebie i innych przed uderzeniem gradu. O ile to jest możliwe warto też zadbać o mienie, ale tylko przed wystąpieniem gradobicia (a nie w jego trakcie).

Jak usunąć wgniecenie po gradobiciu? Naprawy po gradobiciu Zielona Góra, Bolesławiec

Nic chyba nie powoduje tak bezsilnej rezygnacji jak gradobicie i samochód po gradobiciu, a raczej wygląd jego karoserii. Podczas takiego zjawiska nie mamy najmniejszych szans na ochronę karoserii przed jego skutkami. O ile zatrzymanie pojazdu dla naszego bezpieczeństwa jest oczywistością, o tyle nikt nie będzie ryzykował w niesprzyjających warunkach, ratowania samochodu ryzykując swoim zdrowiem i życiem. Konsekwencje są oczywiste.  Do niesprzyjających okoliczności pogodowych dochodzi jeszcze smutna refleksja, że czeka nas naprawa wgnieceń. Po gradobiciu naprawa bywa bardzo skuteczna tylko jeżeli udamy się do specjalisty. Nie warto robić tego samemu, tym bardziej przy pomocy niepewnych narzędzi zakupionych w internecie.

Auta po gradobiciu: „Mam auto po gradobiciu – co zrobić?”

Samochód po gradobiciu - auto po gradobiciuJak usunąć wgniecenia po gradobiciu? Czy jest na to prosty i skuteczny sposób? Gdy planujemy naprawy po gradobiciu przez głowę przechodzi nam szpachlowanie i lakierowanie karoserii, spadek wartości samochodu, poszukiwanie specjalisty, który może spróbuje zrobić to tak, aby ślady nie były widoczne. Jest jednak szansa na to, że nikt nie będzie podejrzewał naszego samochodu o bliskie spotkania z gradem.

Nieinwazyjna i niezwykle skuteczna metoda PDR (skuteczna przede wszystkim dla zachowania jakości karoserii). Technika, metoda usuwania wgnieceń po gradobiciu PDR (Paintless Dent Repair) dostępna już teraz w Zielonej Górze, Bolesławcu, Głogowie, Legnicy czy Polkowicach oraz innych okolicznych miejscowościach z województwa lubuskiego i dolnośląskiego. Technologia, która ma niemal 80 lat, przez prawie cały ten czas znana była jedynie pracownikom zakładów produkujących samochody, a teraz zyskuje coraz większą popularność. Metoda PDR to skuteczny sposób na drobne, choć uciążliwe wgniotki.

Usuwanie wgnieceń po gradobiciu Zielona Góra, Bolesławiec

Naprawy po gradobiciu występują najczęściej na przełomie wiosny i lata. Zmieniający się klimat i pogoda skutkuje częstymi opadami gradu, które uszkadzają samochody. Uszkodzenia karoserii zależne są od kilku czynników. Najważniejsze z nich to siła uderzenia oraz wielkość kulek gradu. Wiele zależy również od tego, która część karoserii ucierpiała najbardziej. Najczęściej jest to dach oraz maska. Na szczęście samochód po gradobiciu można uratować bez szpachli i bez uszczerbku na wartości auta.

Bez śladu po gradobiciu? Czy to naprawdę możliwe?

Jak najbardziej! Metoda naprawy PDR pozwala na usuwanie wgnieceń i wgniotek po gradobiciu bez ponownego lakierowania karoserii. W dużym skrócie najpopularniejszy z jej wariantów polega na wykorzystaniu właściwości kleju oraz specjalnie przeznaczonych do tej metody narzędzi, które wspólnymi siłami (dosłownie, ponieważ wykorzystuje się w niej m.in. siłę nacisku) wyciągają wgniecenie. Sprawia to, że karoseria wygląda doskonale. Metodę oczywiście można stosować jedynie wtedy, kiedy w czasie powstawania wgniecenia nie pojawiły się dodatkowe, duże odpryski lakieru.

Naprawy po gradobiciu – gdzie i u kogo?

Gradobicie - naprawy po gradobiciuWażne jest to, aby znaleźć sprawdzonego i doświadczonego w tej metodzie specjalistę. Fachowca, który potrafi precyzyjnie manewrować wszystkimi etapami tego procesu. Bez odpowiedniego szkolenia oraz kwalifikacji, stosując tę metodę, można zrobić większe szkody, niż samo gradobicie. Gdy uda nam się znaleźć fachowca, który specjalizuje się w wyciąganiu wgnieceń metodą PDR, będziemy zaskoczeni jakością wykonania takiej usługi i finalnym efektem całego procesu.

Wgniecenia po gradobiciu bywają utrapieniem każdego właściciela samochodu, ale z naszymi technikami pozbędziesz się ich bardzo szybko. Wybierz najtańszą i najbardziej efektywną naprawę swojego samochodu razem z Kinked Studio!

Naprawy po gradobiciu Bolesławiec i Zielona Góra

Jeżeli więc mieliśmy do czynienia z tak niespodziewanym i niemile widzianym zdarzeniem, jak gradobicie, nie martwmy się na zapas. Pod warunkiem, że zniszczenia nie są zbyt rozległe i widowiskowe to najprawdopodobniej bez najmniejszego problemu będziemy mogli skorzystać z metody usuwania wgnieceń bez lakierowania.

Wgniecenia po gradobiciu – na jakie koszty powinniśmy się przygotować?

Auto po gradobiciu – koszt naprawy

Często pytani jesteśmy jaka jest cena usług w  naszym warsztacie. Ile kosztuje usuwanie wgnieceń po gradobiciu lub innych szkodach? Za każdym razem odpowiadamy to samo: wszystko zależy od takich czynników, jak: miejsca i ilości wgnieceń oraz typu naszego samochodu. Specjalista w tej dziedzinie może nam również zaproponować inny wariant metody PDR.  To także może mieć wpływ na końcową cenę całej usługi. Nie zapominajmy jednak o tym, że usuwanie wgnieceń po gradobiciu, to inwestycja w zachowanie wartości auta oraz wizualną jakość naszej karoserii. Nie jest to tylko fanaberia. Auto z wgniotkami narażone jest na odprysk lakieru, a co za tym idzie na korozję blachy. Dlatego naprawa karoserii po gradobiciu to najlepsza decyzja.

Wyciąganie wgnieceń po gradobiciu – Nowa Sól, Zielona Góra

Naprawa karoserii po gradobiciu w naszym aucie to po prostu trafiona inwestycja. Dzięki tej bezinwazyjnej metodzie możemy mieć pewność, że nikt nie będzie chciał uwierzyć nam w historię o gradobiciu i wgnieceniach od kulek gradu. Znajomi na pewno będą dopytywać, co to za magiczny sposób pomógł nam naprawić karoserię samochodu. Ważne jest by ocenić i rozważyć w którym warsztacie podejmiemy się naprawy. Nie każdy mechanik samochodowy potrafi posługiwać się odpowiednio narzędziami do metody PDR.

PRACUJEMY NA MARKACH

dentcraft-kinked-studio
ultra-kinked-studio
keco-kinked-studio
proprd-kinked-studio