Naprawa wgnieceń w karoserii Zielona Góra, Bolesławiec, Nowa Sól

Szkody karoserii wynikające na skutek kolizji bądź wypadku drogowego

Naprawa karoserii bez lakierowania Zielona Góra, Bolesławiec

Dźwięk uderzenia w nasz samochód w pierwszej kolejności nasuwa nam myśl naprawy tradycyjnej, czyli ponowne szpachlowanie i lakierowanie elementu. Dlaczego? To właśnie ona potrzebna jest to tego, aby wypełnić wgniecenie, co dodatkowo wymaga późniejszego lakierowania. Największym minusem tej metody jest to, że wartość naszego samochodu nie będzie już taka sama, a to, o ile mniejsza się stanie, zależy od skali uszkodzeń. Na szczęście istnieje metoda, która mimo tego, że pierwszy raz została wykorzystana w latach czterdziestych XX wieku, dopiero teraz zyskuje na popularności. Nic dziwnego! Nie tylko nie wymaga ponownego lakierowania, ale również sprawia, że miejsce wgniecenia jest w zasadzie niemożliwe do zlokalizowania gołym okiem. Z pewnością jedną z najbardziej zadowolonych z tej informacji grup będą właściciele luksusowych marek oraz osoby, których samochody malowane były niestandardowymi, rzadkimi lakierami. W takim wypadku stosowanie szpachli było dla nich nie tylko bolesne, ale także często kosztowne i problematyczne. Na szczęście, dzięki nowej metodzie, można zupełnie zapomnieć o szpachlowaniu.

Naprawa wgnieceń karoserii

Przychodzi więc czas na naprawę. Co będzie się działo z naszym samochodem w tym czasie? Kiedy zajmie się nim specjalista, najpierw wyceni wykonanie usługi, a po akceptacji kwoty zabierze się do pracy. W zależności od m.in. wielkości czy umiejscowienia wgnieceń dobiera się odpowiednią metodę. Najczęściej stosuje się specjalne grzybki, które przymocowywane są do karoserii za pomocą kleju o specyficznych właściwościach fizycznych, a wykorzystując indywidualnie dobierane narzędzia, koryguje się wgniecenie. Czasem zdarzają się sytuacje, że niezbędny będzie również demontaż poszczególnych elementów tapicerki, co ma na celu uzyskanie lepszego dostępu do miejsca wgniecenia. Ta bezinwazyjna metoda, dzięki której pozostaje zachowany oryginalny lakier karoserii, wymaga dużej precyzji i doświadczenia specjalisty, który przeprowadza naprawę. Ile zatem trwa naprawa wgnieceń w karoserii? Wszystko zależy od tego, jak duży jest zakres uszkodzeń oraz od ewentualnych dodatkowych zadań, jak np. wspomniany wcześniej demontaż. W praktyce niewielkie, pojedyncze wgniecenie może zostać skorygowane nawet w przeciągu kilku minut.

KOSZT NAPRAWY PO GRADOBICIU MOŻE BYĆ NIŻSZY NAWET DO 60% OD TRADYCYJNEJ NAPRAWY

Naprawy wgnieceń w karoserii Zielona Góra, Bolesławiec

Na pewno czytającym ten tekst przychodzi nam myśl kilka pytań, np., jak duże muszą być uszkodzenia samochodu w wyniku kolizji, gradobicia czy innych nieprzyjemnych okoliczności, aby nie można było zastosować tej skutecznej i efektywnej metody? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ wszystko będzie zależało od analizy wgnieceń przez technika, który będzie zajmował się ich likwidowaniem. W praktyce najczęściej wygląda to tak, że nie ma po prostu jednego, utartego rozmiaru lub parametrów, które decydują o tym, że nie da się zastosować metody PDR. Co jeśli lakier niestety popękał w miejscu wgniecenia? Tutaj decyzja także należała będzie do specjalisty zajmującego się samochodem. W niektórych przypadkach będzie można zastosować tę metodę, jednak dodatkowo trzeba będzie skorygować problem ponownym lakierowaniem lub zaprawką. Jak widać więc zawsze jest nadzieja na skorzystanie z bezinwazyjnej metody naprawy, a wszystko tak naprawdę będzie zależało od oceny, możliwości i doświadczenia technika. Najbardziej doświadczeni chętnie podejmują się nawet najbardziej problematycznych na pierwszy rzut oka zleceń.

Naprawy karoserii cena w Zielonej Górze

Koszty naprawy samochodu w wielu sytuacjach potrafią przyprawić ich właścicieli o ból głowy i uszczuplenie zasobności portfela. Nie można jednak zapomnieć o tym, że jeżeli chodzi o bezinwazyjne naprawy, cena jest jednocześnie inwestycją w zachowanie dotychczasowej wartości samochodu oraz zachowanie odpowiedniego stanu karoserii. Jeżeli mamy do wyboru szpachlowanie i lakierowanie, a metodę, która sprawia, że trudno odnaleźć miejsce wklęśnięcia, to zdecydowanie nie ma się nad czym zastanawiać. Koszt takiej usług będzie również uzależniony m.in. od umiejscowienia wgniecenia, typu samochodu czy doświadczenia technika, który będzie się nim zajmował. Orientacyjne ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych (np. w przypadku licznych uszkodzeń spowodowanych gradobiciem).

PRACUJEMY NA MARKACH

dentcraft-kinked-studio
ultra-kinked-studio
keco-kinked-studio
proprd-kinked-studio