Karoseria do naprawy! naprawa wgnieceń w karoserii Zielona Góra, Bolesławiec, Nowa Sól

Uszkodzona karoseria na skutek kolizji bądź wypadku drogowego

Karoseria samochodu – czy to już jest zniszczona karoseria?

Dźwięk uderzenia w nasz samochód w pierwszej kolejności nasuwa nam myśl: „Zniszczona karoseria!”. Można wówczas zastanawiać się nad opcją naprawy karoserii w opcji tradycyjnej, czyli ponowne szpachlowanie i lakierowanie elementu. Dlaczego? To właśnie ona potrzebna jest to tego, aby wypełnić wgniecenie. Prostowanie karoserii jest usługą często wykonywaną w warsztacie samochodowym. Karoseria auta naprawiana w taki sposób wymaga dodatkowo późniejszego lakierowania. Największym minusem tej metody usuwania wgniotek jest to, że wartość naszego samochodu nie będzie już taka sama, a to, o ile mniejsza się stanie, zależy od skali uszkodzeń.

Naprawa karoserii bez lakierowania – Zielona Góra, Bolesławiec

Na szczęście naprawa karoserii może być prosta i szybka. Istnieje bowiem metoda usuwania wgnieceń, która aktualnie zyskuje na popularności. Nic dziwnego! Została ona pierwszy raz wykorzystana w latach czterdziestych XX wieku. Jednak ze względu na umiejętności fachowca, które są potrzebne do wykonywania takich napraw karoserii, nie upowszechniła się w warsztatach samochodowych.

Duży koszt zatrudnienia specjalisty oraz zakupienia narzędzi potrzebnych do tej pracy sprawił, że poprawki blacharskie dokonywano do tej pory tylko metodą o wiele bardziej inwazyjną, czyli szpachlowaniem karoserii i lakierowaniem każdego zniszczonego elementu. Naprawy PDR nie wymagają ponownego lakierowania. Sprawiają również, że miejsce wgniecenia jest w zasadzie niemożliwe do zlokalizowania gołym okiem. Dzięki temu karoseria samochodu wygląda jak nowa!

Z pewnością jedną z najbardziej zadowolonych z tej informacji grup będą właściciele luksusowych marek oraz osoby, których samochody malowane były niestandardowymi, rzadkimi lakierami. W takim wypadku stosowanie szpachli było dla nich nie tylko „bolesne”, ale także często kosztowne i problematyczne. Na szczęście, dzięki nowej metodzie, można zupełnie zapomnieć o szpachlowaniu.

Karoseria - prostowanie karoserii
Karoseria - usuwanie wgnieceń w karoserii

KOSZT NAPRAWY PO GRADOBICIU MOŻE BYĆ NIŻSZY NAWET DO 60% OD TRADYCYJNEJ NAPRAWY

Naprawa wgnieceń karoserii samochodu w Zielonej Górze

Przychodzi więc czas na naprawę. Co będzie się działo z naszym samochodem w tym czasie? Kiedy zajmie się nim specjalista, najpierw wyceni wykonanie usługi bezinwazyjnej naprawy wgnieceń. Następnie po akceptacji kwoty zabierze się do pracy.

W zależności od m.in. wielkości czy umiejscowienia wgnieceń dobiera się odpowiednią metodę. Najczęściej stosuje się specjalne grzybki. Mocuje się je do karoserii auta za pomocą kleju PDR o specyficznych właściwościach fizycznych. Następnie wykorzystując indywidualnie dobierane narzędzia, koryguje się wgniecenie. Czasem zdarzają się sytuacje, że niezbędny będzie również demontaż poszczególnych elementów tapicerki. Ma to na celu uzyskanie lepszego dostępu do miejsca wgniecenia.

 

Karoseria auta – wygładzanie, naprawa, prostowanie

Ta bezinwazyjna metoda prostowania karoserii wymaga dużej precyzji i doświadczenia specjalisty, który przeprowadza naprawę. W wyniku uderzenia blacha nie tylko się odkształca, ale również rozciąga. Technik PDR musi tę blachę wygładzić i ściągnąć. Dzięki takiej pracy pozostaje zachowany oryginalny lakier karoserii.

 

Naprawa karoserii samochodowych w lubuskim

Ile zatem trwa naprawa wgnieceń w karoserii? Wszystko zależy od tego, jak duży jest zakres uszkodzeń oraz od ewentualnych dodatkowych zadań, jak np.: wspomniany wcześniej demontaż. W praktyce niewielkie, pojedyncze wgniecenie może zostać skorygowane nawet w przeciągu kilku minut.

Naprawa wgnieceń komunikacyjnych zawsze uzależniona jest od wielkości uszkodzeń. W każdym aucie karoseria jest inna dlatego każdorazowo należy wycenić całą usługę indywidualnie. Trzeba liczyć się z tym, że niekiedy będą to wgniecenia, przez które nie uniknie się szpachlowania karoserii. Jeżeli widoczne są małe odpryski lakieru, wówczas nie można zastosować metody PDR. Jeżeli chcesz dowiedzieć się do jakiej kategorii naprawy zalicza się Twój przypadek to zadzwoń i zapytaj o usługi Kinked Studio, albo wypełnij formularz wyceny naprawy karoserii.

 

Karoseria samochodu  – naprawy wgnieceń Zielona Góra, Bolesławiec

Na pewno czytającym ten tekst przychodzi nam myśl kilka pytań, na przykład jak duże muszą być uszkodzenia karoserii samochodu w wyniku kolizji, gradobicia czy innych nieprzyjemnych okoliczności, aby nie można było zastosować tej skutecznej i efektywnej metody? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ wszystko będzie zależało od analizy wgnieceń przez technika, który będzie zajmował się ich likwidowaniem.

 

Karoseria do poprawki – jak wybrać najlepszą metodę naprawy?

W praktyce najczęściej wygląda to tak, że nie ma po prostu jednego, utartego rozmiaru lub parametrów, które decydują o tym, że nie da się zastosować metody naprawy PDR. Co jeśli lakier niestety popękał w miejscu wgniecenia? Tutaj decyzja także należała będzie do specjalisty zajmującego się samochodem, który oceni wgniecenie w samochodzie.

W niektórych przypadkach będzie można zastosować tę technikę, jednak dodatkowo trzeba będzie skorygować problem ponownym lakierowaniem lub zaprawką. Jak widać więc zawsze jest nadzieja na skorzystanie z metody bezinwazyjnej naprawy wgnieceń, a wszystko tak naprawdę będzie zależało od oceny, możliwości i doświadczenia technika. Najbardziej doświadczeni chętnie podejmują się nawet najbardziej problematycznych na pierwszy rzut oka zleceń.

 

Naprawy karoserii – cena

Koszty naprawy samochodu w wielu sytuacjach potrafią przyprawić ich właścicieli o ból głowy i uszczuplenie zasobności portfela. Usuwanie wgnieceń po gradobiciu jest niestety konieczne, by uszkodzona karoseria nie była przyczyną rdzy w samochodzie. Każde wgniecenie w samochodzie powoduje odkształcenia w lakierze, który w końcu może pęknąć, złuszczyć się i odpaść, a wówczas blacha narażona jest na działanie czynników zewnętrznych i rdzę. Cena naprawy karoserii jest zawsze uzależniona wielkością i ilością uszkodzeń.

 

Naprawa karoserii samochodu

Nie można jednak zapomnieć o tym, że jeżeli chodzi o bezinwazyjne naprawy, cena jest jednocześnie inwestycją w zachowanie dotychczasowej wartości samochodu oraz zachowanie odpowiedniego stanu karoserii. Jeżeli mamy do wyboru szpachlowanie karoserii i lakierowanie, albo metodę, która sprawia, że trudno odnaleźć miejsce wklęśnięcia, to zdecydowanie nie ma się nad czym zastanawiać. Koszt takiej usług będzie również uzależniony m.in. od:

  • umiejscowienia wgniecenia,
  • typu samochodu,
  • czy doświadczenia technika, który będzie się nim zajmował.

Orientacyjne ceny usuwania wgnieceń bez lakierowania wahają się od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych (np. w przypadku licznych uszkodzeń spowodowanych gradobiciem).

PRACUJEMY NA MARKACH

dentcraft-kinked-studio
ultra-kinked-studio
keco-kinked-studio
proprd-kinked-studio