Usuwanie wgnieceń i wgniotek w Kinked Studio

Co to jest wgniecenie?

Prawdziwe „wgniecenie” to rodzaj uszkodzenia pojazdu, które zajmuje większą powierzchnię na karoserii samochodu niż wgniotka. Wgniecenia zazwyczaj wiążą się z uszkodzeniami lakieru i/lub metalu, są bardziej nieestetyczne niż wgniotki i ostatecznie trzeba wydać więcej pieniędzy na naprawy samochodu. Wgniecenie to miejsce, w którym jakaś nieduża powierzchnia karoserii została wepchnięta do środka lub wypchnięta na zewnątrz. Istnieje kilka różnych rodzajów wgnieceń, a co za tym idzie usuwanie wgnieceń może być również realizowane na różne sposoby.

 

Rodzaje wgnieceń i wgniotek – co można wycenić przy usuwaniu wgnieceń?

WgniecenieW zależności od przyczyny i sytuacji w której powstają istnieje kilka różnych rodzajów wgnieceń:

 • okrągłe wgniecenia,
 • podłużne wgniecenia,
 • ostre wgniecenia,
 • delikatne wgłębienia,
 • owalne zagłębienie,
 • i wgniecenia od gradu.

Wgniecenia te mogą pojawić się na skutek różnych zdarzeń:

 • stłuczki samochodowej,
 • nieostrożnego parkowania,
 • wypadku samochodowego,
 • nieostrożnej jazdy,
 • oraz w wyniku klęski żywiołowej takiej jak gradobicie.

Każdy rodzaj wgniecenia może być jednakowo niepokojący, ale każdy może zostać naprawiony przez profesjonalistę specjalizującego się w usługach usuwania wgnieceń.

 

Wgniotka – czy kwalifikuje się do usuwania wgnieceń PDR w Kinked Studio?

Usuwanie wgnieceń i wgniotek Zielona GóraOgólnie rzecz biorąc, „wgniotka” jest klasyfikowana jako niewielki obszar uszkodzenia pojazdu, o średnicy nie większej niż około 2 centymetrów. Tego rodzaju uszkodzenia często mają niewielki lub żaden wpływ na zewnętrzny wygląd auta. Nie zmusza to także właściciela do malowania pojazdu. Tego rodzaju defekty na ogół powstają w wyniku drobnych incydentów i często nie są za bardzo zauważalne.

 

Usuwanie wgniotek i usuwanie wgnieceń Zielona Góra

Usuwanie wgniotek nie jest koniecznością. Jednak dla właścicieli samochodów, którzy lubią, by ich auto wyglądało zawsze jak nowe, możemy zaproponować bezinwazyjne naprawy wgnieceń wykonywane w Kinked Studio w Kożuchowie (województwo lubuskie). W naszym warsztacie wykorzystujemy metodę innowacyjną i bardzo przydatną przy autach luksusowych i pomalowanych lakierem, którego kolor jest bardzo rzadko wykorzystywany. Usuwanie wgnieceń PDR w samochodach o niestandardowym lakierze jest czasami jedynym sposobem na przywrócenie wyglądu pojazdu sprzed nieprzyjemnego zdarzenia.

 

Samodzielne usuwanie wgnieceń PDR – czy warto ryzykować?

Usuwanie wgniotekWarto pamiętać, że nie wszystko, co jest możliwe, jest wskazane. Mimo że wgniotki są często niewielkich rozmiarów, na dłuższą metę możesz wyrządzić więcej szkody niż pożytku, próbując samemu naprawić sytuację. Pamiętaj, że usuwanie wgniotek jest pracochłonne i wymaga precyzji oraz wiedzy. Starając się samodzielnie wykonać to zadanie, możesz zniszczyć sobie lakier i doprowadzić do większego wgniecenia w karoserii.

 

PDR, czyli usuwanie wgniotek bez szpachlowania i lakierowania

Narzędzia proponowane na różnych aukcjach w internecie tak na prawdę nie nadają się do profesjonalnego usuwania wgnieceń. Po ingerencji w karoserię zestawem naprawczym z allegro może okazać się, że twoje usuwanie wgnieceń doprowadziło do większych problemów, a w rezultacie również powiększy wgniotkę i koszty naprawy w specjalistycznym warsztacie.

W Kinked Studio często mamy do czynienia ze zniszczonymi drzwiami samochodu, maskami lub dachami, które próbowano naprawiać domowymi sposobami. W naszym warsztacie często wgniecenie można usunąć, ale wymaga to dłuższej pracy. Zdecydowanie właściciele mniej zapłaciliby, gdyby od razu, po zauważeniu szkody, przyjechali do nas do warsztatu na naprawę wgnieceń bez lakierowania, czyli usuwanie wgnieceń PDR.

 

Gdzie szukać pomocy gdy zauważymy wgniotkę albo wgniecenie?

Usuwanie wgnieceń PDRZdecydowanie nie zalecamy naprawy we własnym zakresie. Usuwanie wgnieceń, czy delikatne usuwanie wgniotek to robota precyzyjna. Nie warto korzystać z pomocy osób, które nie mają do tego narzędzi, a tym bardziej nie zajmowały się tym nigdy w swoim warsztacie. W Kinked Studio proponujemy profesjonalne usługi naprawcze dla aut osobowych, czy busów. Nasz specjalistyczny sprzęt zapewnia dokładność i precyzję wykonania zadania, dlatego usuwanie wgnieceń przez Kinked Studio przyniesie satysfakcję ze zlecenia Tobie i Nam. Nie ryzykuj zniszczenia lakieru i karoserii samochodu.

 

Usuwanie wgnieceń PDR

Usuwanie wgnieceń PDR jako naprawy bezgotówkowe też jest możliwe w Kinked Studio. Nasi wyspecjalizowani pracownicy zobowiązują się pomóc Tobie we współpracy z Twoją firmą ubezpieczeniową, aby bezpiecznie przywrócić Twój samochód na drogę. Bez względu na przyczynę wgniotki lub wgniecenia, po prostu zadzwoń do nas lub dokonaj bezpłatnej wyceny przez nasz formularz online. Usuwanie wgnieceń w dobrej cenie jest realne. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji!