Baza wiedzy

 

5 cech profesjonalnego Technika PDR

Czy znasz tajniki pracy Technika PDR? Odkryj, jak doskonałe umiejętności manualne, doświadczenie i znajomość nowoczesnych technik sprawiają, że wgniecenia znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Poznaj sekrety profesjonalizmu w warsztacie Kinked Studio!

 

Ile kosztuje wyciąganie wgnieceń metodą PDR w 2024 roku?

W roku 2024, koszty usuwania wgnieceń metodą Paintless Dent Repair (PDR) w różnych zakładach mogą się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak rozmiar i złożoność uszkodzeń, lokalizacja zakładu oraz doświadczenie specjalistów. Pomimo zmienności cen, istnieją wyjątkowe punkty usługowe, takie jak Kinked Studio, które oferują konkurencyjne ceny i wysokiej jakości usługi PDR.

 

Sprzęt do wyciągania wgnieceń z karoserii auta

Za każdym razem, gdy blacha nadwozia samochodu jest zniszczona, gdy ma jakieś wgłębienie, którego nie powinno być, jest potrzebny sprzęt do wyciągania wgnieceń. Najlepiej profesjonalny, pochodzący z renomowanego warsztatu blacharskiego, ale na rynku spotkać również można sprzęt do wyciągania wgnieceń domowymi sposobami. Jeżeli zależy nam na naszym aucie i chcemy, by pojazd wyglądał jak przed wypadkiem lepiej zainwestować w usługi profesjonalistów i wtedy z pomocą przychodzi profesjonalny sprzęt do wyciągania wgnieceń.

 

Na czym polega utrata wartości samochodu i z czego wynika?

Głównym powodem utraty wartości samochodu jest naturalne zużycie i starzenie się pojazdu. Po wyjeździe z salonu samochód zazwyczaj traci na wartości, ponieważ staje się używanym pojazdem. Dodatkowo, czynniki takie jak przebieg, wiek, stan techniczny i ogólny stan zachowania samochodu mają wpływ na to, jak szybko maleje jego wartość rynkowa. W artykule w naszej bazy wiedzy przyjrzymy się temu zagadnieniu i przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, które mogą pomóc w minimalizacji utraty wartości samochodu.

 

Lakiery samochodowe – rodzaje lakierów. Jak dbać o auto, by jak najdłużej zachować oryginalny lakier?

Lakier samochodowy to wizytówka każdego pojazdu, odbicie stylu i pasji. Jednak narażony jest na liczne wyzwania, takie jak kamienie drogowe, intensywne promieniowanie słoneczne, deszcz, śnieg, brud i wiele innych czynników, które mogą przysporzyć trudności w utrzymaniu doskonałego stanu lakieru. Jak unikać zarysowań, jak prawidłowo myć i suszyć lakier? Jakie środki ochronne stosować i jak radzić sobie z trudnymi zabrudzeniami? A wreszcie jakie są rodzaje lakierów samochodów i czym się różnią? Na wszystkie pytania są gotowe odpowiedzi w naszej bazy wiedzy!

 

Żółte Porsche 911, limitowana edycja 993 – czyli dlaczego warto zapytać technika PDR czy usunie wgniecenie

Mając do czynienia z pięknymi luksusowymi, a często też jednocześnie, zabytkowymi samochodami istotnym jest, by pamiętać, że ich karoseria to bardzo często unikat, którego nie da się podrobić. Lakier, którym kilkadziesiąt lat temu została pokryta karoseria samochodu zamawianego na specjalne życzenie nowego właściciela jest nie do zdobycia. Stąd w przypadku drobnych wgnieceń i uszkodzeń metalu nie warto zgłaszać się od razu do standardowego zakładu blacharskiego, gdzie stasuje się tradycyjne metody wyciągania wgniotek. Podstawą jest wówczas zadania pytania profesjonalnemu technikowi PDR, czy lakier jest do uratowania.

 

Podatności metalu na odkształcenia, a prostowanie wgnieceń w karoserii samochodowej

Karoseria samochodu jest podatna na różnego rodzaju odkształcenia i wgniecenia, które mogą być spowodowane wypadkami, uderzeniami lub niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Powstawanie odkształceń nie tylko pogarsza estetykę samochodu, ale także może wpływać na jego funkcjonalność i wytrzymałość samochodu. Przeczytaj nasz najnowszy artykuł na ten temat.

 

Czy można uniknąć szkód gradowych na karoserii samochodu?

Unikanie szkód gradowych na karoserii pojazdu – czy istnieją skuteczne metody ochrony karoserii naszego samochodu przed gradem? Przeczytaj nasze porady dotyczące radzenia sobie z niespodziewanymi zjawiskami pogodowymi jakim jest grad.

 

Jakie są ograniczenia i sytuacje, w których nie powinno się stosować metody PDR do usuwania wgnieceń?

Czy bezinwazyjna metod usuwania wgnieceń ma jakieś ograniczenia w stosowaniu? Jakie są ograniczenia metody PDR przy usuwaniu wgnieceń? Kiedy trzeba zwrócić się o pomoc do tradycyjnego warsztatu samochodowego? Przeczytaj artykuł…

 

Czy słuszne jest usuwanie wgnieceń po gradobiciu i stłuczkach parkingowych?

Przeczytaj nasz najnowszy artykuł na temat tego, dlaczego należy usunąć każde wgniecenie w karoserii. Istnieje kilka ważnych powodów uzasadniających usuwanie wgnieceń po gradobiciu lub po stłuczkach parkingowych. Estetyka i wygląd auta są zawsze omawiane na początku, ale nie jest to najważniejsze. Wgniecenia po gradobiciu lub stłuczkach mogą wpłynąć na wygląd samochodu i obniżyć jego wartość, ale ważniejsze jest bezpieczeństwo…

 

Metoda PDR – co to jest? Czym jest usuwanie wgnieceń metodą PDR?

Metoda PDR znana jest już od 1931 roku i opisana została szczegółowo w publikacji Franka T. Sargenta. Skrót pochodzi od angielskiego wyrażenia Paintless Dent Repair, który w dosłownym tłumaczeniu na język polski oznacza Bezlakierową Naprawę Wgnieceń. Czym jest usuwanie wgnieceń metodą PDR? Na czym to polega i z jakimi opiniami można się spotkać w internecie na ten temat? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem z naszej Bazy Wiedzy o PDR.

 

Usuwanie wgnieceń po opadach śniegu

Po opadach śniegu, wiele samochodów może ulec uszkodzeniu, zwłaszcza w przypadku, gdy śnieg został nieodpowiednio usunięty z dachu. Wiele osób zauważa wgniecenia i uszkodzenia na karoserii swojego samochodu, co jest dość nieestetyczne i może również wpłynąć na wartość pojazdu oraz na bezpieczeństwo jego użytkowania…

 

Czym jest PDR – technologia, metoda, zestawy, narzędzia

Wiedza o PDR
Wiedza o PDR

Technologia PDR – skąd pochodzi metoda bezinwazyjnego usuwania wgnieceń. Jakie naprawy można wykonywać stosując technikę PDR? W artykule przytaczamy krótką historię i opis.

 

Klej PDR – niezbędny asortyment przy bezlakierowym usuwaniu wgnieceń

Czy klej PDR jest niezbędny podczas procesu usuwania wgnieceń bez lakierowania karoserii samochodu? Jaki inne produkty potrzebne są w warsztacie blacharskim ze specjalizacją PDR? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na ten temat.

 

Lampa PDR do wyciągania wgnieceń

Czym jest lampa PDR i w jakim celu się ją stosuje w warsztacie blacharskim? Lampy PDR emitują światło bardzo dobre jakości umożliwiające porządne sprawdzenie stanu wyciąganej powierzchni. Dzięki temu można dostrzec na karoserii wszelkie niedoskonałości w postaci małych wgniotek i wgnieceń…

 

Czy naprawa panelowa to alternatywa dla naprawy PDR?

Naprawa panelowa to określenie używane przez techników zajmujących się mechaniką pojazdów na naprawę blacharską. Dotyczy to naprawy tylko paneli nadwozia auta, czyli elementów karoserii samochodowej. Naprawę panelową wykonuje się w sytuacji, gdy poszycie karoserii ulegnie wgnieceniu, ale nie ma naruszonej ciągłości blachy.

 

Luksusowe samochody – jak dbać o wyjątkowe auta?

Nietrudno ocenić pojazd, czy należy do grupy ekskluzywnych czy standardowych. Luksusowe auto wyróżnia się pięknie wyprofilowaną karoserią, idealnie dobraną tapicerką, zadbanymi i najwyższej jakości oponami oraz felgami. Każdy najdrobniejszy szczegół, detal jest dopracowany i przemyślany. Wszystkie elementy to szczyt myśli technologicznej. Wnętrze luksusowego samochodu to szczyt ergonomii.


Samochody zabytkowe – gadżet do kolekcji czy inwestycja?

Auto zabytkowe to takie, które spełnia szereg ustalonych przez organy ustawodawcze wymagań. W Polsce Prawo o ruchu drogowym określa pojazd jako zabytkowy, gdy na podstawie specjalnych przepisów został on wpisany do rejestru zabytków ruchomych lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, albo też gdy jest wpisany do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami…

 

Młotek bezwładnościowy – co to jest i jak działa?

Baza Wiedzy o PDR - porady, informacje
Baza Wiedzy o PDR – porady, informacje

Młotek bezwładnościowy jest narzędziem ręcznym służącym do naprawy karoserii samochodu i wszelkich prac blacharskich. Technicy z profesjonalnych warsztatów samochodowych potrafią za pomocą młotka bezwładnościowego usunąć wgniecenia z karoserii bez ingerencji w powłokę lakierniczą…

 

Karoseria samochodu – z czego jest i jak dbać o karoserię?

Karoseria samochodu to część nadwozia pojazdu nadająca mu ostateczny kształt, która spełnia funkcje estetyczne (od niej zależy wygląd auta) oraz co najważniejsze, funkcje praktyczne. Estetyka samochodu zależy od kształtu wierzchniej części nadwozia oraz od koloru…

 

Naprawy po gradobiciu bez lakierowania

Z naprawami karoserii po gradobiciu zazwyczaj spotykamy się w okresie letnim. Szybko zmieniająca się pogoda powoduje, że coraz częściej mamy do czynienia z opadami gradu, który znacznie niszczy naszą karoserię…

 

Naprawy bezgotówkowe

Naprawy bezgotówkowe to częsty sposób likwidacji uszkodzeń karoserii samochodu po stłuczce, gradobiciu, czy losowym zdarzeniu z udziałem auta. Polegają na rozliczeniu kosztów naprawy bezpośrednio pomiędzy ubezpieczycielem, a warsztatem samochodowym…

 

Szkolenia PDR

Szkolenia PDR, czyli szkolenia z usuwania wgnieceń…

 

Miejscowości dla których działamy

Zielona Góra, Nowa Sól, Kożuchów, Bolesławiec, Legnica, Lubin, Polkowice, Leszno, Głogów, Zgorzelec, Lubań, Krosno Odrzańskie, Gubin, Świebodzin, Sulechów