Usuwanie wgnieceń po opadach śniegu

Naprawy PDR w zimie – zderzaki, nadkola i drzwi, a także dachy, maski i klapy bagażników

Zniszczenia karoserii to częsta bolączka właścicieli aut nie tylko w okresie intensywnych opadów gradu. Co prawda wgniecenia po gradobiciu częściej zgłaszane są do naprawy, gdyż zazwyczaj  jest ich bardzo dużo na małej powierzchni i można je usuwać bezgotówkowo, gdy posiada się odpowiedni pakiet wykupiony w ubezpieczalni. Jednak w zimie również opady potrafią niemiło zaskoczyć kierowców swą intensywnością. Szkody jakie pojawiają się po opadach śniegu zazwyczaj dotyczą stłuczek na parkingach.  Wgniecenia mogą powstać na skutek zderzenia z przedmiotami na drodze lub podczas parkowania. Usuwanie wgnieceń z karoserii samochodu po opadach śniegu to kwestia, która dotyczy wielu kierowców w okresie zimowym.Usuwanie wgnieceń po opadach śniegu

Wgniotki parkingowe, które powstają gdy śnieg zasypie drogi, zazwyczaj dotyczą zderzaków, czy ewentualnie nadkola lub drzwi. Bagatelizowanie takich wgnieceń nie jest dobre dla naszego auta zwłaszcza, gdy ulice pokryte są błotem pośniegowym zmieszanym z solą drogową lub piaskiem. Każde uszkodzenie warto wówczas skonsultować ze specjalistą od naprawiania aut, gdyż w razie odprysku lakieru na metalowych częściach karoserii może rozpocząć się proces korozji. Warto pamiętać, że dopóki powłoka lakieru nie zostanie uszkodzona, dopóty jest szansa na wykorzystanie bezlakierowej techniki usuwania wgnieceń pdr (paintless dent repair).

 

Wyciąganie wgnieceń powstałych od śniegu – naprawy PDR w Kinked Studio

Wyciąganie wgnieceń z karoserii samochodu po opadach śniegu jest częstym zleceniem u lakierników i w warsztatach pdr w okresie zimowym. Oprócz zniszczeń zderzaków, nadkoli lub drzwi auta w zimie, wielu kierowców zgłasza się do Kinked Studio z wgnieceniami w dachu, masce czy klapie bagażnika. Wgniecenia te powstają najczęściej w wyniku uderzeń kul śniegu lub lodu, które spadają z dachów budynków lub z drzew. Tego typu uszkodzenia nie tylko psują estetykę samochodu, ale także mogą wpłynąć na jego bezpieczeństwo, a w przypadku braku naprawy, prowadzić do korozji blachy. Każda korozja natomiast to osłabienie struktury metalu, co zawsze jest poważnym zagrożeniem przy wypadkach.

Usuwanie wgnieceń z karoserii samochodu po opadach śniegu można najczęściej wykonać w warsztacie samochodowym zatrudniającym techników PDR – takim jak Kinked Studio w Kożuchowie. Warto też wiedzieć, że może być to naprawa bezgotówkowa jeżeli mamy opłacone ubezpieczenie AC. W warsztacie Kinked Studio bez problemu załatwisz wszelkie formalności związane z naprawą bezgotówkową. Przed naprawą wystarczy zadzwonić lub napisać sms i przesłać kilka zdjęć uszkodzonych elementów pojazdu.

 

Usuwanie wgnieceń po opadach śniegu – czy warto próbować samemu naprawić wgniecenie?

Należy zaznaczyć, że usuwanie wgnieceń z karoserii samochodu po opadach śniegu nie jest łatwą czynnością i nie powinno być wykonane samodzielnie. Nie mając doświadczenia można uszkodzić element karoserii jeszcze bardziej i pozbawić się możliwości usunięcia wgniecenia bez lakierowania. Generalnie zaleca się skorzystanie z usług profesjonalnego warsztatu samochodowego, który zatrudnia techników PDR (paintless dent repair). To specjaliści w dziedzinie usuwania wgnieceń bez konieczności malowania i lakierowania karoserii. Jeżeli karoseria ma uszkodzenia w postaci wgnieceń, ale nie widać odprysków lakieru, wówczas może obejść się bez tradycyjnego „klepania”, szpachlowania i lakierowania uszkodzonego elementu.Wyciąganie wgnieceń powstałych po opadach śniegu

Jeśli wykupiono ubezpieczenie AC, to warto zwrócić się do swojego ubezpieczyciela w celu uzyskania informacji na temat możliwości naprawy bezgotówkowej. W wielu przypadkach, koszt usuwania wgnieceń zostanie pokryty przez ubezpieczyciela, co oznacza, że ​​nie trzeba będzie ponosić kosztów naprawy samochodu. W warsztacie samochodowym Kinked Studio oferowane są kompleksowe usługi usuwania wgnieceń z karoserii samochodów po opadach śniegu. Warsztat dysponuje specjalistycznym sprzętem i doświadczonymi technikami PDR, którzy wykonują naprawy szybko i skutecznie. Ponadto, w przypadku naprawy bezgotówkowej, pracownicy Kinked Studio zajmują się załatwianiem wszelkich formalności związanych z ubezpieczeniem.

 

Wgniecenia powstałe w wyniku opadów śniegu – nie lekceważ nawet małych wgniotek

Pogoda potrafi płatać nam figle, a opady gradu i śniegu, choć są naturalne, to w zależności od intensywności, mogą uszkodzić nasz pojazd. Nie każdy ma możliwość zabezpieczenia auta przed zniszczeniami. Wówczas z pomocą przychodzą specjaliści od PDR. Jeśli zdecydujemy się na naprawę wgnieceń z karoserii samochodu po opadach śniegu, warto zwrócić uwagę na doświadczenie oraz jakość usług oferowanych przez warsztat samochodowy. Ważne jest, aby wybrać miejsce, które dysponuje odpowiednim sprzętem i narzędziami oraz zatrudnia fachowców z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Można zapytać znajomych, poczytać opinie w internecie lub zapytać zaufanego mechanika samochodowego, który nie będzie od razu namawiał na tradycyjne szpachlowanie. Należy pamiętać, że niektóre wgniecenia na karoserii samochodu po opadach śniegu są bardzo małe i nie wpływają na funkcjonalność pojazdu, ale wciąż wpływają na jego estetykę. Dlatego warto nie lekceważyć nawet najmniejszych uszkodzeń i jak najszybciej podjąć kroki w celu ich naprawy.

 

Zadzwoń i dowiedz się w jaki sposób pomaga Kinked Studio!

Tel.: +48 735 984 283