Młotek bezwładnościowy – ściągacz, wybijak, puller blacharski

Młotek bezwładnościowy jest narzędziem ręcznym służącym do naprawy karoserii samochodu i wszelkich prac blacharskich. Technicy z profesjonalnych warsztatów samochodowych potrafią za pomocą młotka bezwładnościowego usunąć wgniotki z karoserii bez ingerencji w powłokę lakierniczą.

 

Młotek bezwładnościowy pdr, czyli narzędzie do wyciągania wgnieceń

Najbardziej pożądaną naprawą karoserii jest usuwanie wgnieceń bez potrzeby lakierowania. Ratuje się w ten sposób luksusowe auta przed inwazyjnymi naprawami blacharskimi. Właściciele luksusowych samochodów zgłaszają się z małymi i dużymi wgnieceniami, bowiem wyciąganie wgniotek za pomocą młotka bezwładnościowego to najlepszy wybór.

W przypadku napraw po gradobiciu, czy w przypadku szkód parkingowych, marki luksusowych aut, a także auta zabytkowe obsługuje się dzięki naprawom bezgotówkowym. Korzystając z wykupionego ubezpieczenia AC można załatwić wszystko w jednym miejscu.

 

Młotek bezwładnościowy blacharski – gdzie można go znaleźć?

W sklepach internetowych bez problemu można kupić aktualnie przeróżne młotki bezwładnościowe, które reklamowane są jako idealne narzędzia ręczne do prostowania deformacji na częściach z blachy.Młotek bezwładnościowy

Wielu właścicieli pojazdów próbuje wyciągania wgnieceń po gradobiciu lub po drobnych stłuczkach we własnym zakresie. Niestety często zdarza się, że korzystanie z takiego zestawu naprawczego kończy się źle dla auta. Nieumiejętne naprawy po gradobiciu mogą powodować odpryski lakieru, co niestety nie jest już możliwe do cofnięcia.

Dlatego zdecydowanie odradzamy takich eksperymentów. Zalecamy natomiast wysłanie zdjęć do Kinked Studio, gdzie profesjonaliści z długoletnim doświadczeniem wycenią szkodę i podpowiedzą jakie metody można zastosować, by zwykłe, zabytkowe czy luksusowe auto znowu wyglądało jak przed gradobiciem lub wypadkiem.

 

Młotek bezwładnościowy pdr – usuwanie wgnieceń

Młotek bezwładnościowy przeznaczony jest do bezlakierowego usuwania wgnieceń metodą klejową. Oznacza to, że w przypadku wgniecenia nadkola, drzwi, czy klapy bagażnika można przywrócić pojazd do pierwotnego stanu bez potrzeby szpachlowania i malowania w warsztacie blacharskim. Uzależnione to jest przede wszystkim od stanu takiego elementu karoserii. Jeżeli wgniecenie nie spowodowało odprysku lakieru to zawsze warto spróbować naprawiania wgnieceń bez lakierowania za pomocą metody PDR.

 

Zasada działania młotka bezwładnościowego

Działanie młotka bezwładnościowego jest bardzo proste na pierwszy rzut oka. Należy zahaczyć młot o specjalny grzybek, haczyk (przymocowany do blachy specjalnym klejem pdr) i pociągnąć na tyle mocno, by odkształcić blachę i na tyle lekko, by jej nie zniekształcić bardziej. Ruch powtarzać należy kilka razy, aż do uzyskania pożądanego efektu, czyli aż wyprostuje się karoseria. Wiele młotków bezwładnościowych dostępnych na rynku da się przeobrazić w ręczny puller pdr typu T.

 

Puller – co to jest?

Puller to inaczej ściągacz, który przydaje się do wszelkich napraw karoserii i prac blacharskich. Może służyć tez do wyciągania bieżni łożysk, czy innych, ciasno osadzonych elementów w bardzo trudno dostępnych miejscach. Puller jest niezbędnym narzędziem w każdym warsztacie samochodowym. Puller blacharski zamiennie używany jest jako młotek bezwładnościowy pdr i może służyć do wyciągania wgnieceń. Istotne jest, że po wyciągnięciu wgniecenia w karoserii jej dalsza obróbka nie jest potrzebna – brak konieczności szlifowania. szpachlowania czy malowania prostowanej powierzchni.

 

Akcesoria do wyciągania wgnieceń: młot bezwładnościowy i inne

Wiedząc już czym jest młotek bezwładnościowy i jaka jest zasada jego działania warto poszukać jeszcze wiedzy na temat:

Dzięki temu będziemy mogli podjąć decyzję, czy usuwać samodzielnie wgniotki, czy lepiej zlecić to profesjonalistom. My zalecamy wszystkim mieszkającym w województwie lubuskim i dolnośląskim wyciąganie wgnieceń robić w Kinked Studio!