Metoda PDR – co to jest? Czym jest usuwanie wgnieceń metodą PDR?

Metoda PDR znana jest już od 1931 roku i opisana została szczegółowo w publikacji Franka T. Sargenta. Skrót pochodzi od angielskiego wyrażenia Paintless Dent Repair, który w dosłownym tłumaczeniu na język polski oznacza Bezlakierową Naprawę Wgnieceń. Czym jest usuwanie wgnieceń metodą PDR? Na czym to polega i z jakimi opiniami można się spotkać w internecie na ten temat? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem z naszej Bazy Wiedzy o PDR.

 

Metoda PDR - usuwanie wgnieceń
Metoda PDR – naprawianie wgnieceń

Wyciąganie wgnieceń w  karoserii – metoda PDR na czym polega?

Metoda PDR jest to sposób na wyciąganie dołków (wgnieceń) z karoserii samochodu bez konieczności ponownego lakierowania naprawianej części. Polega to na wyborze i zastosowaniu jednego ze sposobów na odkształcenie wgniecionego metalu. Technik pdr dokonuje naprawy z wypychaniem lub naprawy z wyciąganiem. Za każdym razem korzysta ze specjalistycznych narzędzi takich jak:

Metoda PDR polega na użyciu specjalnych narzędzi i metod, aby delikatnie naprowadzić metal z powrotem do pierwotnego kształtu. Jest to popularny sposób naprawy karoserii samochodów, ponieważ jest szybki, skuteczny i ekonomiczny w porównaniu do tradycyjnego prostowania, szpachlowania i lakierowania.

 

Jak wygląda usuwanie wgnieceń metodą PDR? Jakie są opinie na jej temat?

Metoda PDR jest bardzo popularna wśród właścicieli znanych oraz rzadkich marek samochodów. Wszystko dlatego, że niwelując potrzebę lakierowania wgniecionych części karoserii, nie zmusza do szukania odpowiedniego odcienia lakieru. Malowanie maski, dachu, nadkola czy klapy bagażnika nie jest tu potrzebne, więc nie jeździ się po mieście w poszukiwaniu najlepszego lakiernika. Opinie na temat metody PDR można przeczytać w internecie na wielu forach dotyczących dbania o samochody zabytkowe czy luksusowe. Właściciele najpopularniejszych aut są zachwyceni efektami prac techników, którzy stosują usuwanie wgniotek w karoserii metodą pdr, głównie dlatego, że auta zazwyczaj ostatecznie wyglądają jak przed wypadkiem. Nawet pod odpowiednim oświetleniem za pomocą lampy pdr nie widać na takim samochodzie żadnych wgniotek. Dlatego po gradobiciu lub po szkodzie parkingowej warto wykonać wyciągnięcie wgniecenia metodą pdr.

 

Technik PDR – profesjonalista oferujący naprawy metodą PDR

Technik PDR (Paintless Dent Repair) to specjalista zajmujący się naprawą wgnieceń na karoserii samochodu bez konieczności malowania. Technik PDR jest wyszkolony i doświadczony w identyfikowaniu i ocenie różnych rodzajów wgnieceń oraz w ich skutecznym usuwaniu. Korzystając z różnych technik i narzędzi, technik PDR może przywrócić oryginalny kształt i wygląd karoserii, eliminując wgniecenia spowodowane na przykład przez grad, uderzenia lub parkowanie.

Dzięki technice PDR można osiągnąć doskonałe efekty naprawy, minimalizując potrzebę malowania i zachowując oryginalny lakier samochodu. Technik PDR może pracować na różnych rodzajach karoserii, w tym na blachach aluminiowych i stalowych. W przypadku drobnych wgnieceń, technika PDR jest skutecznym i ekonomicznym rozwiązaniem, które pozwala przywrócić wygląd samochodu bez konieczności kosztownego i czasochłonnego malowania. Technik PDR może być zatrudniony w warsztatach samochodowych, salonach detailingowych lub jako niezależny specjalista.

Zanim zdecydujemy się na naprawę swojego samochodu za pomocą metody PDR, warto skonsultować się z innymi użytkownikami i poznać ich opinie na temat technika PDR. Można znaleźć cenne informacje na specjalistycznych forach internetowych lub portalach społecznościowych, gdzie entuzjaści motoryzacji dzielą się swoimi doświadczeniami. Sprawdzenie opinii innych klientów może pomóc w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Dodatkowo, warto skonsultować się z klientami warsztatu, którzy już mieli okazję skorzystać z usług technika PDR. Ich opinie i rekomendacje mogą być niezwykle wartościowe. Warto porozmawiać z nimi osobiście lub znaleźć opinie na temat warsztatu online. W ten sposób będziemy posiadali informacje zweryfikowane przez rzeczywistych klientów, które pomogą podjąć dobrą decyzję.

Skorzystanie z usług doświadczonego technika PDR może przynieść doskonałe efekty naprawy, przywracając oryginalny wygląd samochodu. Przed oddaniem swojego pojazdu w ręce technika PDR, warto zapoznać się z opinią innych użytkowników, aby mieć pewność, że wybieramy rzetelnego i profesjonalnego specjalistę, który sprosta naszym oczekiwaniom.

 

Naprawa metodą PDR – wyciąganie wgnieceń po gradobiciu jest możliwe!

Wiele uszkodzeń samochodów spowodowanych przez gradobicie, czy małe stłuczki da się naprawić i usunąć bez konieczności ponownego lakierowania. Warunkiem jest wykonywanie naprawy metodą pdr przez wyszkolonego technika. Nawet najlepszy sprzęt i akcesoria do wyciągania wgnieceń nie uchronią nas od poniesienia sporych kosztów, jeżeli weźmiemy się za to bez doświadczenia i umiejętności oraz sprawnego oka i wrodzonego talentu do czynności manualnych. Tak samo wówczas, gdy będziemy naprawiali samochód, na którym została przerwana powłoka lakieru. Wyciąganie wgnieceń metodą PDR możliwie jest tylko wtedy, gdy lakier jest cały na odkształconej i zniszczonej powierzchni blachy karoserii.

usuwanie wgnieceń metodą PDR
Usuwanie wgnieceń metodą PDR

Trzeba pamiętać , iż ściągacze czyli młotki bezwładnościowe do metody PDR do majsterkowania w domowych warunkach nie będą działać na głębokich, kanciastych wgnieceniach lub uszkodzeniach na krawędziach karoserii. Wgniecenia w obszarach grubego metalu są bardzo trudne do usunięcia w domu. Nie ryzykuj! Nie naprawiaj swojego drogiego i porządnego auta sam za pomocą narzędzi zakupionych na allegro. Jeżeli uszkodzisz sobie lakier, wówczas my już nie będziemy mogli Ci pomóc!

 

Naprawa karoserii metodą PDR – jak przedstawia się cennik?

Każdy, kto dba o swoje samochody wie, że nie da się oszczędzać na dobrym wyglądzie auta oraz na porządnych podzespołach. Właściciele luksusowych aut zawsze remontują samochód w najlepszych warsztatach i zakupują tylko oryginalne części. Wiedzą też, że karoseria samochodu nie służy tylko do zachwycania swoim designem. Jest to przecież gwarancja bezpieczeństwa. Dobrze odkształcający się metal jest podstawą gdy dochodzi do zderzenia. Karoseria musi „przyjąć na siebie” siłę uderzenia chroniąc kierowcę i pasażera. Możliwe jest to tylko wówczas, gdy blacha jest w dobrym stanie, bez korozji. Dlatego, gdy zdarzy się uszkodzenie po gradobiciu czy drobne wgniecenie na parkingu należy jak najszybciej naprawić karoserię, by nie doszło do przerwania powłoki lakieru i nie rozpoczął się proces rdzewienia.

Czy w takim przypadku naprawa karoserii metodą PDR jest droga, kosztowna? To zależy zawsze od skali uszkodzeń oraz od części, która ma być naprawiana. Zdecydowanie jednak jest to bardziej opłacalne w profesjonalnym warsztacie jak Kinked Studio niż na własną rękę w domowym garażu.

 

Jaka jest cena za naprawianie wgnieceń metodą PDR?

Cena usługi PDR zależy od wielu czynników, takich jak rozmiar i głębokość wgniecenia, lokalizacja, a także od doświadczenia i umiejętności specjalisty wykonującego usuwanie wgniecenia. Ogólnie rzecz biorąc, PDR jest zazwyczaj tańszy niż tradycyjne metody naprawy karoserii, ponieważ nie wymaga lakierowania. Ceny za PDR mogą się znacznie różnić w zależności od regionu i wykonawcy, ale zazwyczaj zaczynają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Porównując z tradycyjnymi metodami naprawy karoserii, PDR jest często tańsze.

Jak widać więc, jeżeli chodzi o wyciąganie wgnieceń metodą PDR, cena może być zależna od tak wielu czynników, że u nas zawsze jest wyceniana indywidualnie. Cały zakres cen może wahać się w bardzo szerokich „widełkach” od 50 złotych, 100 złotych do nawet kilku tysięcy złotych (np.: wyciąganie wgniotek metodą PDR z całego samochodu po poważnym gradobiciu). Dlatego warto skontaktować się z nami bezpośrednio.

Pamiętaj, że naprawy w naszym warsztacie mogą odbyć się jako naprawy bezgotówkowe dzięki procedurom wykorzystania funduszy z ubezpieczenia AC lub OC sprawcy. Zadzwoń i sprawdź co możemy Ci zaoferować w Kinked Studio!

Tel.: +48 735 984 283