Hyundai Veloster

Hyundai Veloster naprawa dachu uszkodzonego po gradobiciu

Galeria zdjęć przedstawia prostowanie dachu uszkodzonego przez grad. Dach auta pokazany jest przed naprawą i po wyciągnięciu wgnieceń w Kinked Studio.

Wszystkie wgniotki zrobione przez kulki gradu mocno zniekształciły dach tego auta widocznego na załączonych fotografiach. Właściciel pojazdu zareagował odpowiednio i przyprowadził samochód do naszego warsztatu, gdzie zastosowano metodę naprawy PDR. Ta bezinwazyjna metoda usuwania wgnieceń bez lakierowania przyniosła rewelacyjny skutek w tym przypadku.

Prostowanie dachu samochodu po gradobiciu jest zadaniem dla doświadczonych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie narzędzia i techniki naprawy. Uszkodzenia dachu mogą wpłynąć na wygląd, wartość i bezpieczeństwo pojazdu, dlatego ważne jest, aby skorzystać z usług renomowanego warsztatu samochodowego.

Naprawa dachu uszkodzonego przez grad – co warto wiedzieć?

Proces naprawy dachu samochodu po gradobiciu zwykle obejmuje kilka etapów. Na początku, fachowcy dokonują dokładnej oceny uszkodzeń, aby określić stopień i rodzaj odkształceń. Następnie, używając specjalnych narzędzi i technik, prostują uszkodzenia na dachu, aby przywrócić jego pierwotny kształt. W przypadku poważniejszych uszkodzeń, może być konieczne zastosowanie dodatkowych technik, takich jak klejenie lub spawanie. Jednak w sytuacji, gdy na dachu samochodu nie widać odprysków lakieru można skorzystać z umiejętności technika PDR i dokonać usuwania wgnieceń metodą bezlakierową. Tak jak to jest wykonywane w warsztacie Kinked Studio.

Prostowanie dachu samochodu uszkodzonego przez grad

Po zakończeniu prac naprawczych, technicy przeprowadzają się dokładne sprawdzenie dachu, aby upewnić się, że wszystkie uszkodzenia zostały usunięte i dach jest w pełni funkcjonalny. Ważne jest również, aby fachowcy zabezpieczyli powierzchnię dachu, aby zapobiec korozji i innych uszkodzeniom w przyszłości. Ważne, by pamiętać, że prostowanie dachu samochodu po gradobiciu jest zadaniem dla specjalistów, którzy posiadają odpowiednie narzędzia, techniki i doświadczenie. Zaleca się, aby skorzystać z usług renomowanego warsztatu samochodowego takiego jak Kinked Studio, który przeprowadzi dokładną ocenę uszkodzeń i zaproponuje najlepsze rozwiązania naprawcze.

Usuwanie wgnieceń po gradobiciu w Kinked Studio – Zielona Góra, Nowa Sól, Bolesławiec, Głogów

Jeżeli szukasz w województwie lubuskim profesjonalnego warsztatu samochodowego, w którym wykorzystuje się metodę naprawy PDR (czyli prostowanie karoserii w samochodzie bez konieczności ponownego lakierowania auta) to zapraszamy do Kożuchowa na ul. Nowosolną 43 do firmy Kinked Studio. Naprawy karoserii wykonujemy terminowo, sprawnie i dokładnie. Cechuje nas rzetelność i poważne podejście do Klienta.

Oferujemy profesjonalne usługi:

Zadzwoń, by ustalić szczegóły, albo wyślij nam zdjęcie uszkodzonego pojazdu, a my wycenimy naprawę wgniecenia.

 


Hyundai Motor Company – producent Hyundai Veloster

Hyundai Motor Company jest południowokoreańskim producentem samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów. Marka należy do południowokoreańskiego koncernu Hyundai Motor Group. Siedziba firmy znajduje się w Seulu, w Korei Południowej. Aktualnie jest jednym z największych producentów samochodów na świecie, a obecność na rynku datuje się od 1967 roku. Firma jest znana z oferowania szerokiej gamy produktów, od ekonomicznych samochodów miejskich po luksusowe modele SUV i sportowe auta.

Hyundai Motor Company jest również znany z oferowania wysokiej jakości produktów w konkurencyjnych cenach oraz zaawansowanych technologii, takich jak hybrydowe i elektryczne napędy. Firma znana jest z zaangażowania w działania na rzecz ochrony środowiska i rozwijanie ekologicznych rozwiązań transportowych. Hyundai posiada również kilka marek premium, takich jak Genesis, która jest skierowana do bardziej wymagającego klienta, chcących posiadać samochód z wyższej półki.

W kontekście globalnego rynku motoryzacyjnego Hyundai Motor Company jest jednym z najszybciej rozwijających się producentów samochodów na świecie. Rozszerza swoją działalność na coraz więcej rynków, a także rozwijając nowe technologie, w tym pojazdy autonomiczne, elektryczne i hybrydowe. Produkując SUV-y, vany oraz pojazdy dostawcze i ciężarowe firma zasłynęła z elastyczności i pomysłowości we wdrażaniu nowatorskich rozwiązań łącząc je z tradycyjnymi koncepcjami rozwoju.

 

Hyundai Veloster – wyjątkowy i niepowtarzalny kompaktowy samochód sportowy

Hyundai Veloster jest to kompaktowy samochód typu hatchback, który po raz pierwszy został wprowadzony na rynek w 2011 roku. Charakteryzuje się unikalną asymetryczną konstrukcją drzwi, z jednymi drzwiami po stronie kierowcy i dwojgiem drzwi po stronie pasażera. Jest dostępny zarówno z turbodoładowaniem, jak i wolnossącym silnikiem, a także oferuje szereg technologii i funkcji bezpieczeństwa. Veloster został dobrze przyjęty przez krytyków i zdobył kilka nagród za swój projekt i wydajność.

Hyundai Veloster jest modelem, który może spełniać różne potrzeby klientów. W zależności od wersji silnikowej, wyposażenia i specyfikacji, Veloster może być skierowany zarówno do klientów szukających sportowego auta, jak i do rodzin potrzebujących praktycznego i funkcjonalnego pojazdu.

Veloster Turbo jest wersją sportową z silnikiem turbo i lepszymi osiągami niż standardowe wersje samochodów, która przyciąga kierowców szukających wrażeń z jazdy. Jednak producent z Korei Południowej zaproponował jeszcze bardziej dynamiczną jednostkę, jaką jest wersja Veloster N. Ta wersja Hyundai’a posiada silnik o wysokiej mocy, która przyciąga kierowców poszukujących jeszcze więcej emocji z jazdy.

 

Hyundai Veloster sportowe auto dla rodzin?

Sportowe osiągi modelu Hyundai Veloster nie wykluczają korzystanie z niego przez rodziny. Posiada on sporo funkcjonalności, które mogą zaspokoić potrzeby rodzin. Jego nietypowy układ drzwi z jednymi drzwiami z tyłu pozwala na łatwiejszy dostęp do tylnej części samochodu, co jest przydatne dla rodziców z dziećmi. Dodatkowo, Veloster ma przestronną przestrzeń bagażową, co jest ważne dla rodzin z dziećmi potrzebujących miejsca na przewożenie większej ilości rzeczy.

Podsumowując, Hyundai Veloster to model, który może zaspokoić różne potrzeby klientów, zarówno tych szukających sportowego auta, jak i rodzin potrzebujących praktycznego i funkcjonalnego pojazdu. Hyundai Veloster wyróżniając się swoim niepowtarzalnym, asymetrycznym designem drzwi oferuje także szeroki wybór funkcji technologicznych i bezpieczeństwa. Model ten cieszy się dobrymi opiniami i zdobył kilka nagród za swój design i osiągi.

 

Dane techniczne Hyundai Veloster

Dane techniczne dla Hyundai Veloster mogą się różnić w zależności od roku produkcji i wersji silnikowej. Poniżej przykładowe dane dla różnych wersji:

Dane techniczne Hyundai Veloster
Dane techniczne Hyundai Veloster

Dane techniczne dla Veloster Turbo (2021)

 • Silnik: 1.6-litrowy, turbocharged 4-cylinder;
 • Moc: 201 KM
 • Maksymalny moment obrotowy: 264 Nm osiągany już od od 1750 do 4500 obr./min.
 • Skrzynia biegów: 6-stopniowa manualna lub 7-stopniowa automatyczna
 • Przyspieszenie od 0 do 100 km/h: 8.4 sekundy
 • Prędkość maksymalna: 214 km/h
 • Zużycie paliwa (miasto/trasa): 6.9 litra na 100 km
 • Emisja CO2: 157 g/km

 

Dane techniczne dla Veloster N (2021)

 • Silnik: 2.0-litrowy 4-cylinder; 2.0 T-GDI; Liczba zaworów: 16
 • Moc: 275 KM
 • Moment obrotowy: 353 Nm
 • Skrzynia biegów: 6-stopniowa manualna lub 8-stopniowa automatyczna
 • Przyspieszenie od 0 do 100 km/h: 6.1 sekundy
 • Prędkość maksymalna: 250 km/h
 • Zużycie paliwa (miasto/trasa): 9.3 litra/100 km
 • Napęd: przód

 

Wymiary Hyundai Veloster

Wymiary zewnętrzne Hyundai Veloster dla wersji Veloster (2021):

 • Długość: 4,235 mm
 • Szerokość (bez luster): 1,785 mm
 • Wysokość: 1,450 mm
 • Rozstaw osi: 2,650 mm
 • Pojemność bagażnika: 342 L

 

Cena Hyundai Veloster

Cena Hyundai Veloster różni się w zależności od roku produkcji, wersji silnikowej, wyposażenia i rynku, na którym jest sprzedawany. Przykładowe ceny dla różnych wersji Veloster w Polsce w 2023 roku na posdstawie badania rynku:

 • Cena Veloster: od 32 000 zł za rocznik 2011
 • Cena Veloster Turbo 1.6: od 45 000 zł za rocznik 2013
 • Cena Veloster N: od 84 000 zł za rocznik 2019