Porsche Macan

Wyciągnięcie wgniecenia w Porsche Macan

Wyciągniecie wgniecenia w aucie Porsche Macan odbyło się profesjonalnie, sprawnie i bardzo szybko jak przy wszystkich tego typu naprawach w Kinked Studio. Samochód wyjechał z naszego warsztatu wyglądając tak, jak przed szkodą. Biała karoseria nawet w naszej lampie cieniowej nie pokazuje żadnego załamania i wgniecenia metalu.

 

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania – metoda PDR w praktyce w Kinked Studio

Piękny biały SUV Porsche Macan uległ małemu wgnieceniu, które zostawione bez naprawy mogłoby doprowadzić do uszkodzenia powłoki lakieru, a w dalszym następstwie do zniszczenia karoserii. Co prawda model ten ma nadwozie w pełni ocynkowane, ale zdecydowanie nie opłaca się w tak drogim samochodzie zostawiać żadnego wgłębienia. Klient przyprowadził swoje auto zaraz po zdarzeniu. Na szczęście nie było uszkodzenia lakieru na karoserii i nie zaobserwowano żadnego odprysku.  Odprysk lakieru niestety informowałby o poważniejszym uszkodzeniu i dyskwalifikowałby pojazd z takiego sposobu naprawiania, należałoby zastosować wówczas zwykłe, tradycyjne naprawy blacharskie łączące się ze szpachlowaniem i malowaniem karoserii samochodu. Dzięki temu mogliśmy wykorzystać metodę PDR, czyli usuwanie wgnieceń bez lakierowania. Zastosowano standardowe procedury i technik PDR szybko uporał się z naprawą.

W naszej galerii można zobaczyć przykładowe obrazy. Jeżeli szukasz w województwie lubuskim profesjonalnego warsztatu samochodowego, w którym wykorzystuje się metodę naprawy PDR, czyli usuwanie wgnieceń oraz wyciąganie wgniotek bez konieczności ponownego lakierowania karoserii, to zapraszamy do Kożuchowa na ul. Nowosolną 43 do firmy Kinked Studio. Naprawy karoserii wykonujemy sprawnie i dokładnie. Cechuje nas rzetelność i poważne podejście do Klienta.

 


Porsche Macan – ekskluzywny i piękny SUV

Na rynku wiele jest samochodów typu SUV (łączącego cechy samochodu terenowego z autem osobowym), które stały się ostatnio bardzo modne dla wymagających użytkowników z pokaźnym portfelem. SUV spełnia potrzeby wielbicieli przejażdżek po dzikich ostępach, wówczas wykorzystuje swój mocny napęd 4×4, ale również raduje wszystkich, którzy potrzebują porządnego samochodu do miasta. Można powiedzieć, że samochody takie są uniwersalne i funkcjonalne oraz, że świetnie sprawdzają się w roli aut rodzinnych.

Porsche Macan nie należy do najszybszych aut w tym typie, ale zdecydowanie należy zaliczyć go do jednego z najbardziej prestiżowych i wygodnych. Logo Porsche zaczaruje wyobraźnię każdego miłośnika motoryzacji. Nowa wersja modelowa Porsche Macan wyróżnia się komunikatywnym układem kierowniczym oraz zwinnym prowadzeniem.

Modele Porsche Macan jakie są dostępne w salonach:

 • Porsce Macan;
 • Porsce Macan S;
 • Porsce Macan GTS;
 • Porsce Macan T

 

Design Porsche – jakie jest wnętrze i nadwozie Porsche Macan

Design Porsche Macan zdecydowanie jest nie tylko piękny, ale ergonomiczny i funkcjonalny. Wnętrze Porsche Macan można zamówić w opcji ze skórą syntetyczną i materiałem Sport-Tex. Wyposażenie wnętrza Porsche Macan charakteryzuje się na przykałd barwionymi szybami termoizolacyjnymi w całym samochodzie i ogrzewaną tylną szybą z funkcją automatycznego wyłączania, a także komfortowymi siedzeniami, fotelami z ośmiokierunkową regulacją elektryczną.

Nadwozie Porsche Macan jest samonośne i w pełni ocynkowane. Istotne są elementy pochłaniające energię zderzenia montowane w drzwiach oraz zderzaki z wysoko wytrzymałymi belkami poprzecznymi. Bezpieczeństwo zapewniają również między innymi boczne poduszki powietrzne z przodu, które są zintegrowane w fotelach.

 

Porsche Macan dane techniczne: silniki, osiągi, spalanie

Układ napędowy Porsche Macan to silnik spalinowy na benzynę z automatyczną skrzynią biegów. Moc tego pięknego samochodu w koniach mechanicznych to 265 KM przy pojemności 2.0 litra. Posiada bezpośredni wtrysk paliwa, jedną turbosprężarkę, a jego liczba cylindrów to 4. Skrzynia biegów ma 7 biegów i predefiniowanych ustawień – przekładnia Porsche Doppelkupplung. Napęd 4×4 , czyli aktywny napęd na cztery koła z elektronicznie, mapowo sterowanym sprzęgłem wielotarczowym, automatycznym hamulcowym mechanizmem różnicowym (ABD) i systemem zapobiegającym utracie przyczepności kół (ASR). Dla bezpieczeństwa ważnym atutem są pływające zaciski hamulcowe z tyłu oraz funkcja automatycznego hamowania po kolizji (hamulec wielokolizyjny).

Dzięki takim danym technicznym Porsche Macan osiąga maksymalną prędkość 232 km/h i ma przyspieszenie do setki obliczone na 6.4 sekundy. Samochód spełnia przy tym europejskie normy emisji paliwa określane normą EU6, więc jego emisja dwutlenku węgla wynosi od 243 – 228g/km według WLTP, a średnie zużycie paliwa według normy WLTP to 10,7 do 10.1 litra na 100 kilometrów. Warto nadmienić tu, że norma WLTP oparta na realistycznych warunkach jazdy (bardziej rzeczywistych warunkach panujących na drodze) pozwala z dużo większą dokładnością wyliczyć wartości spalania i emisji samochodów osobowych.
Producent chwali się że biorąc pod uwagę stare normy tzw. NEFZ wartości spalania benzyny i emisji CO2 są jeszcze niższe w przypadku tego modelu Porsche i wynosi odpowiednio 8.8 – 8.7 l/100 km oraz od 200 do 198 gram na kilometr.

 

Ważne systemy wspomagające w Porsche Macan

 • Tempomat z ograniczeniem prędkości;
 • Układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu (LDW);
 • Elektryczne podnośniki szyb z przodu i z tyłu, z funkcją zdalnego zamykania, zabezpieczeniem przed zakleszczeniem i funkcją szybkiego otwierania/domykania;
 • Wspomaganie parkowania ParkAssist z przodu i z tyłu, z ostrzeżeniem optycznym i akustycznym

 

Porsche Macan wymiary

Wymiary zewnętrzne:

 • Długość całkowita 4726 mm;
 • Szerokość całkowita z lusterkami 2097 mm;
 • Szerokość całkowita 1927 mm;
 • Wysokość całkowita 1621 mm;
 • Rozstaw osi 2807 mm

Masa własna tego samochodu to 1845 kg, a dopuszczalna masa całkowita wynosi 2510kilogramów. Pojemność zbiornika paliwa to 65 litry.

 

Porsche Macan cena w 2022 roku – ile kosztuje Porsche?

Najnowsze Porsche ma cenę zależną od wyposażenia wahającą się w zakresie od 279 000 do 433 000 PLN. Nie wszyscy jednak muszą decydować się na nowe porsche. Zawsze jeszcze można szukać Porsche używane w idealnym stanie. Takich okazji wciąż jest wiele, gdyż Porsche brane w leasing często jest odsprzedawane kolejnym klientom. Renomowany salon Porsche może przygotować ofertę na auto za gotówkę jak i brane na kredyt czy w leasing, albo na wynajem długoterminowy, wszystko po to, by każdy kto o tym marzy mógł spróbować spełnić swoje pragnienia z dzieciństwa.