BMW 3

Wgniecenie w drzwiach samochodu BMW 3

Pojazd marki BMW 3 trafił do naszego warsztatu z dużym wgnieceniem prawych przednich drzwi. Wgniotka typowa dla miejsc takich jak parkingi osiedlowe, sklepowe czy marketowe. Na jasnych drzwiach BMW 3 wgniecenie było bardzo widoczne i napawało obawą, że nie uda się usunąć go bez potrzeby lakierowania. Na szczęście właściciel auta postanowił upewnić się czy bezlakierowe usuwanie wgnieceń PDR można tu zastosować i przyprowadził samochód do Kinked Studio.

Okazało się, iż warstwa lakieru nie została uszkodzona, ani przerwana, dlatego można było przystąpić do usuwania wgnieceń innowacyjną metodą PDR. Nasi technicy od razu przystąpili do pracy i w szybkom czasie uporali się z kłopotem. Na zdjęciach w naszej galerii widać jak ten piękny samochód odzyskuje swój pierwotny kształt. Drzwi po naprawie wyglądają jak nowe nawet w oświetleniu z lampy PDR.

Tego typu wgniecenia w drzwiach auta zdarzają się bardzo często. Jeżeli zbagatelizujemy ten fakt i nie podejmiemy się próby naprawy takiego wgniecenia, wówczas narazimy się na ryzyko, że auto zacznie rdzewieć.  Wszystko dlatego, że choć na początku warstwa lakieru jest cała (nie jest uszkodzona) to przy dalszym eksploatowaniu samochodu na pewno w takim wgnieceniu dojdzie do mikrouszkodzeń lakieru, a co za tym idzie do korozji blachy.  Dlatego, za każdym razem, warto skonsultować naprawę w wyspecjalizowanym do tego zakładzie. Może się okazać, że wypychanie wgniecenia będzie szybkie i bez potrzeby lakierowania.

Wyciąganie wgnieceń w Kinked Studio – Zielona Góra, Nowa Sól, Głogów, Bolesławiec

Kinked Studio to firma, która od wielu lat współpracuje z najlepszymi szkoleniowcami i technikami PDR. Ciągle się szkolimy i doskonalimy nasze umiejętności, aby nasi klienci mogli wyjeżdżać z naszego warsztatu idealnymi autami. Naprawiamy drzwi samochodów, prostujemy karoserię po gradobiciu, usuwamy wgniecenia na masce lub dachu – wszystkie te czynności wykonujemy sprawnie i w dobrych cenach. Dzięki temu posiadamy coraz wyższe kwalifikacje i pomagamy wszystkim posiadaczom aut luksusowych oraz pojazdów zabytkowych. Nasza wiedza o pdr z roku na rok jest coraz większa. Klienci mogą być pewni, że nie uszkodzimy powłoki lakieru i nie przyczynimy się do korozji karoserii samochodowej.

Oferta Kinked Studio

W naszym warsztacie zatrudniamy wykwalifikowanych techników PDR i z powodzeniem zajmujemy się takimi usługami jak:

Jeżeli posiadasz cenne samochody zabytkowe lub/i auta luksusowe, to zdecydowanie powinieneś znać nasze możliwości i naszą ofertę. Zapoznaj się z naszymi realizacjami, przeczytaj opinie zadowolonych Klientów i jeśli tylko potrzebujesz dokonać renowacji auta to zapraszamy do naszego warsztatu w Kożuchowie przy ulicy Nowosolnej 43.


BMW 3 – luksusowa osobówka klasy średniej

BMW Serii 3 to luksusowy samochód osobowy klasy średniej produkowany przez niemiecką markę BMW od 1975 roku. Jest to jedna z najpopularniejszych serii aut tej marki, a także jedna z najchętniej kupowanych przez klientów na całym świecie. Obecnie, od 2018 roku, produkowana jest siódma generacja tego modelu. W 2022 roku pojazd przeszedł gruntowną modernizację, w wyniku której zmienił się wygląd nadwozia oraz kabiny pasażerskiej, jednak nie wprowadzono większych zmian w gamie jednostek napędowych. Z zewnątrz zwracają uwagę bardziej agresywnie ukształtowane reflektory, większy i bardziej kanciasty wlot powietrza, a także nowe wzory przedniego i tylnego zderzaka. W kabinie pasażerskiej dokonano znacznych zmian, zastępując dotychczasowy analogowy układ cyfrowym, co stanowi zgodę z trendem wprowadzanym przez inne nowoczesne modele BMW.

Dane techniczne BMW seria 3

BMW Serii 3 występuje w wielu wariantach silnikowych, w tym benzynowych, diesla i hybrydowych, a także różnych pojemnościach, mocy i momentach obrotowych. Wszystkie wersje są bardzo oszczędne i przyjazne dla środowiska, a jednocześnie zapewniają wysoką wydajność i przyspieszenie. Aktualnie na rynku dostępne sa modele z silnikami: Benzyna, Diesel, Hybryda Plug-in.

BMW serii 3 – 320d Sedan – wydajność, cena

Najtańsza wersja na rynku to limuzyna BMW serii 3 – 320d Sedan. Model ten kosztuje w podstawowej wersji od 244 000 zł. Jest to auto z silnikiem na Diesel o mocy 140 kW (190 KM). Jego zużycie paliwa w cyklu mieszanym to 5,5 − 4,8 l / 100 km. Przyspieszenie od o km/h do 100km/h osiąga w 6,9 sekundy.harakteryzuje się skrzynią biegów automatyczną  z łopatkami. Napęd standardowo na tył. Emisja CO₂ w cyklu mieszanym to 144 − 127 g/km.

BMW serii 3 – 320e Sedan – dane techniczne, cena

Podobny model tylko z silnikiem hybrydowym nazywa się 320e Sedan i kosztuje od 230 tyś złotych.  Podobnie jak model 320d ma automatyczną skrzynię biegów z łopatkami, ale jego moc jest inna: 150kW,  czyli 204 koni mechanicznych. Tu jednak warto pamiętać o rozróżnieniu: 120 kW (163 KM) napęd spalinowy + maks. 80 kW (109 KM) napęd elektryczny. Auto wolniej przyspiesza niż model z silnikiem Diesla, bo od 0 do 100 km/h zajmuje mu to 7,6 sekundy. Zużywa w cyklu mieszanym od 17,7 do 15,8 kWh energii na 100 kilometrów oraz 1,8 − 1,3 litra benzyny na  100 km. Ma przy tym emisyjność CO2 na poziomie 40 − 29 grama na kilometr. Zasięg elektryczny w cyklu mieszanym to 62 − 54 km. Pojemność baterii (brutto/netto) 12 kWh / 10,5 kWh, a czas ładowania wynosi 3.75 h.

BMW serii 3 – 318i Sedan – opis, cena

W tym samym najniższym zakresie cenowym (a w zasadzie o najniżej cenie) jest też BMW 3 jako model 318i Sedan, który ma silnik benzynowy. Można go kupić już od 192 500 złotych. A jego dane techniczne to:

Moc silnika – 115 kW (156 KM)
Zużycie (cykl mieszany)  – 7,2 − 6,4 l / 100 km
Skrzynia biegów – Automatyczna skrzynia biegów z łopatkami
Rodzaj napędu – Napęd tylny
Przyspieszenie (0-100 km/h)  – 8,6 s
Emisja CO₂ (cykl mieszany) – 161 − 145 g/km.

Przy każdym z powyższych modeli możliwy jest wybór koloru: tapicerki oraz karoserii. Do tego można dobrać indywidualnie kolory listew. Tapicerka może być z materiału lub ze skóry ekologicznej. Wielkość felg jest tu również do wyboru – można zamówić felgi 17, 18 calowe lub 19 calowe. Każdy z modeli może być również wyprodukowany w nieco droższym pakiecie sportowym, który oprócz bardziej „drapieżnego” wyglądu gwarantuje również bardziej aerodynamiczną sylwetkę.

Ważne wyposażenie BMW serii 3 w najwyższym standardzie

Oprócz wymienionych modeli BMW serii 3, które są raczej standardowe i mają najniższe ceny, dealerzy oferują jeszcze BMW serii 3 jako model M340i xDrive Sedan, który jest najdroższy. Koszt tej wersji to minimum 312 tysięcy złotych.

Wszystkie modele mają ważne elementy wyposażenie, które wymienione są poniżej.

Asystent cofania

Asystent cofania działa w ten sposób, że zapamiętuje ostatnie 50 metrów trasy. Po naciśnięciu przycisku pojazd automatycznie cofa się dokładnie tą samą drogą, którą wcześniej przejechał. Nawet trudne sytuacje, takie jak wąskie uliczki, ciasne garaże czy małe miejsca parkingowe, nie będą już stanowiły problemu.

Zakrzywiony wyświetlacz

Innowacyjne rozwiązanie w postaci zakrzywionego w kierunku kierownicy wyświetlacza. Na nim można sterować niemal wszystkim funkcjami samochodu.

BMW DIGITAL KEY

Funkcja BMW Digital Key sprawia, że smartfon może stać się cyfrowym kluczykiem do auta. Zamek centralny może być obsługiwany przez smartfon z odpowiednim oprogramowaniem. Można nawet za pomocą smartfona uruchomić pojazd bez kluczyka, gdy tylko smartfon znajdzie się na półce do ładowania BMW. Poza tym kluczyk elektroniczny może być udostępniony pięciu osobom.

Aplikacja My BMW

Rozwiązanie, które pozwala na własnym smartfonie sprawdzić samochód przed podróżą. Umożliwia to uniknięcia niespodzianek oraz pozwala zaplanować wizyty w serwisie.

Wyświetlacz BMW Head-Up

Pozwala na wyświetlenie istotnych informacji podczas jazdy w polu widzenia kierowcy. Wersja w pełnych kolorach.

Podsumowując: BMW Serii 3 odznacza się eleganckim, sportowym wyglądem oraz doskonałą dynamiką jazdy. Samochód jest bardzo wygodny i oferuje dużo przestrzeni zarówno na przednim, jak i tylnym siedzeniu. Wnętrze jest wykonane z najwyższej jakości materiałów, a wyposażenie w standardzie i opcjonalne elementy dostępne w każdej wersji pozwalają na dostosowanie auta do indywidualnych potrzeb i preferencji klientów. Jego niezwykle nowoczesne wyposażenie i rozwiązania technologiczne zastosowane w niemal każdym modelu sprawiają, że spokojnie możemy mówić tu o luksusowej wersji samochodu osobowego.